O prezentare excelentă realizată de Ian Lurie, cu sfaturi utile pentru a economisi timp în social media și a crește productivitatea muncii. Cum să îți programezi mesajele pentru fiecare rețea socială, ce aplicații să folosești, cum să găsești informațiile relevante din fiecare rețea socială. Merită să vă uitați pe slide-uri, mai ales dacă folosiți social media pentru promovarea unui brand.




{ 4 … comentarii. Citeste-le in continuare sau adauga unul }
Foarte utila presentarea lui Ian. Intr-adevar, pentru un om care are oarece activitate in online, exista multe sanse sa ajunga sa-si pierda timpul alergand de pe o retea pe alta, cautand persoane si subiecte de interes. Daca nu incercam sa ne organizam un pic, retelele sociale ajung sa ne manance timpul. Oricum, mai mult decat sa ofere sfaturi despre cum sa ne folosim timpul eficient pe retelele sociale, prezentarea lui Ian mai ofera si o lista destul de complexa de tool-uri utile. Thanks for sharing!
@adina – cu plăcere, eu de ex folosesc Hootsuite (web) plus Yoono (add-on browser) pentru a nu intra mereu pe toate conturile online.
Si eu folosesc Hootsuite web, Google Reader, Google Alerts, Twellow, Socialmention, etc….si uite asa ajung sa pierd vremea cautand noi tooluri si testandu-le
))) E si asta o problema!
@adina – eu merg pe principul Good enough, daca o aplicatie isi face treaba si imi ofera ce am nevoie nu testez alte 30 cu facilitati similare.
{ 3 trackback-uri }